Got wings, Angela?
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Асоциациии
Old Brick House EmptyСъб Окт 01, 2011 12:34 pm by Касандра Стоун

» Да броим до 10 000
Old Brick House EmptyСъб Окт 01, 2011 12:34 pm by Касандра Стоун

» Как ше убиеш предишния?
Old Brick House EmptyСъб Окт 01, 2011 12:34 pm by Касандра Стоун

» Досието на Бианка Лаурент
Old Brick House EmptyСъб Окт 01, 2011 7:50 am by Balthazar

» Old Brick House
Old Brick House EmptyПет Сеп 30, 2011 7:27 pm by Balthazar

» Промяна на облика
Old Brick House EmptyЧет Сеп 29, 2011 8:22 pm by Fate Black

» Опиши се с гифче
Old Brick House EmptyНед Сеп 25, 2011 8:42 pm by Касандра Стоун

» Къщата на семейство Питърс
Old Brick House EmptyНед Сеп 25, 2011 7:56 pm by Faith.

» Role Play buddy
Old Brick House EmptyНед Сеп 25, 2011 4:25 pm by Касандра Стоун

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 6, на Сря Окт 18, 2023 1:24 pm
MUSIC is my life <3

MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com
Основни партньори
Old Brick House 112aq87th Old Brick House 27691220192095650983670 Old Brick House Banner1-1 Old Brick House Bannerbqa Old Brick House 68896620

Old Brick House

2 posters

Go down

Old Brick House Empty Old Brick House

Писане by Balthazar Чет Сеп 22, 2011 8:37 am

Old Brick House P346674-Philippines-Old_brick_house
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Пет Сеп 23, 2011 1:09 pm

Как обичам изоставените постройки!

Явно защото ми напомнят за старите времена, за времената, от които нищо не бе останало. Примерно, какво стана с Вавилон? Къде отиде Вавилон? Беше един от любимите ми градове, имаша прекрасна архитектура и аз, който бях любител на изкуството, нямаше как да не бъда запленен от нея. Дори в днешно време, когато се разхождам из улиците на някой град, мислено си представям как е изглеждал в древността, ако изобщо е съществувал тогава...

Явно беше вярно това, че всеки е жертва на своето време. Че един старец, бил в младините си хипи, все още изпитва слабост към шарените дрешки и музиката на Ролинг Стоунс, и определено не може да разбере новата мода, която повелява младите да си дупчат телата като индианци навсякъде... И мисля, че аз също бях жертва на "моето време", но с тази разлика, че аз разбирах и приемах новостите.

Къщата беше празна. Не беше трудно да се промъкна вътре, тъй като само с един замах накарах надзирателят да изпадне в безсъзнание и нямаше кой да ми попречи да се вмъкна през счупения прозорец. Разхождах се из обширния хол на втория етаж и стъпките ми отекваха с ужасна акустика, в която аз се заслушах, докато друг един шум не привлече вниманието ми. Шум , който идваше точно зад мен.

Веднага разбрах кой е и се подсмихнах.

- Фейт - казах, след това се обърнах. - Майка ти не ти ли е казала, че глупаво да се промъкваш така зад хората?
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Пет Сеп 23, 2011 5:19 pm

Защо ми трябваше да ходя при тях? Защо, Фейт? Като знаеш на какво са способни тези мъже, защо отиде при тях и им се развика вместо просто да ги игнорираш и да не обръщаш внимание на думите им. Много добре знаеш, че са опасни. И преди си имала работа с тях и знаеш от личен опит. Но, не. Трябваше да отидеш и да им се развикаш, само защото ти говореха все едно си им тяхна собственост. Да, беше, но вече не си. Вече не си онова момиче. Сега си свободна и различна. Сега вече не си тяхна собственост. Не си ничия собственост. Много добре трябва да го знаеш и да не обръщаш ничие внимание. Защо ти беше да ходиш при тях? Лоша, лоша Фейт.
Не мога да повярвам, че след всичко отидох при тези откачалки. Зная много добре що за стока са и, че така си говорят. Но наистина защо ми беше да ходя и да удрям толкова силно водача им. Знаех, че може да ме подгонят, но пак го направих. Бях свикнала да ми викат всичко и то на различни езици и не ми правеше голямо впечатление след първите три години, но сега просто не знам какво ми стана. Понякога не бях толкова умна.
След като се освободих от хватката на водача им, след като му посиних лявото око, избягах някъде по една улица. Дори и аз не знаех на къде води, но просто не спирах да тичам насам. Стигнах една стара сграда. Тук щях да се скрия. Едва ли щеше някой да дойде точно в тази остаряла постройка, готова да падне след още една или две години.
Надзирателя търсеше някой, който го бил ударил. Насочих го в друга посока, и когато той се беше отдалечил достатъчно аз влязох в сградата от прозореца. Изтупах малко дрехите си и тръгнах нанякъде из сградата, гледайки стените и прогнилите дъски. Тогава една фигура се мерна пред погледа ми. Беше с гръб и не можех да го разпозная докато не каза името ми.
Я, виж ти. Кой бил това? Моята най - най - най ''любима'' личност. Не ми беше и до него сега, но какво да се прави. Съдбата не е на моя страна откакто се помня.
- Майка ми не е живяла прекалено много, за да ме учи на това. - казах аз без никакво изражение на лицето. - Е, това ли е новата ти дупка, в която си се настанил сега? Или просто се наслаждаваш на старостта 'и, която ти напомня на теб?
Погледнах го в очите. На лицето ми се появи една усмивка и за част от секундата отново изчезна.
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Съб Сеп 24, 2011 5:40 am

По устните ми бавно се разля широка, безрадостна усмивка. Беше ме хванала, о, да, но нямаше да си го призная, ако ще да настъпи нов ледников период на земята. Още от сега предусещах в какво ще се набутам с това момиче, което беше един от най-антипатичните ми хора (не, че всички не са, но... тя си беше заплюла специалния пост на "най"), и все пак нямаше да направя нищо, за да го избегна. В крайна сметка животът ми беше минал покрай спокоен и тази думичка я познавах единствено в изрази с относително преносно значение, така че още един риск не би бил от голямо значение. Нито пък последиците от него, които щяха да доведат до други последици, но пък аз така и така бях беглец, нямаше да ми коства нищо да добавя към списъка с "бягай от" още няколко временни неща, които щяха да изчезнат и избледнеят много скоро, след като ги бях написал.

Да не забравям и факта, че тя бе просто човек. Обикновен човек с необикновено битие, който можех само с мисъл да залича завинаги от лицето на земята, заедно със всички факти за съществуването му... или поне втората част. Е, това би й донесло големи неприятности и много от ужасната бюрокрация, ако унищожех настоящата й самоличност, нямаше две мнения по въпроса. Но, за съжаление и едновременно - щастие, аз не си падах от този тип садистични същества. Имах собствен стил на отмъщение и измъчване, когато някой ми беше хванал окото. Това, което гледа лошо, не другото... И тогава нямаше отърваване. Едва ли можеш да попиташ някой, тъй като всички, които са имали неблагоразумието да си спечелият моето не-безразличие, почиват в земята. Казвам "почиват", защото след това, което им се случваше приживе, смъртта си бе направо заслужена и препоръчителна почивка.

- Не можеш да съдиш хората за действията им - отбелязах, вдигайки изпитателно вежда и направих няколко крачки из помещението, преди погледът ми да падне върху ръцете на Фейт, чиито кокалчета бяха ужулени, сякаш се е била с някой. Изражението ми рязко се промени от безизразно във ведро. - От кой бягаш пък сега, Фейт? Да не би случайно да си се издънила и Николай и хората му да са ти слчупили розовите очила, м?
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Съб Сеп 24, 2011 7:37 am

Аз бях добър човек. Не, всъщност бях много добър човек с голямо сърце. Не се сърдех на никой, не бях кучка, не мразех никой. Сега може да има няколко изключения, които като Балтазар да не са ми симпатични, но наистина не можех да мразя никой. Вярвах, че всеки човек и същество може да се промени към нещо много по - добро от това, което е сега и не можех да мразя никой. Винаги бях позитивно настроена към всичко и пълна с енергия. Бих помогнала на всеки в беда дори и да е някой, който не ми е толкова приятен. Бих го направила и не се шегувам сега колкото и да ми се искаше да бъде. Просто сърцето и душата не ми даваха да съм толкова зла. Преживяла съм доста, преминала съм през Ада, така да се каже, и знам какво е да си жертва на някой. Но въпреки всичко си останах тази мила и добра личност, на която сърце не 'и дава да нарани някой. Е, добре де. Да нарани някой невинен. Лошите си получаваха боя и въобще не им се церемоня. Не можех да ги убия, просто не можех може би защото и те са същества, но това не ми пречеше да им посиня окото или нещо друго. Но въпреки това аз бях наистина добър човек. Не се ядосвах и винаги бях с усмивка на лицето.
Но има едно нещо, което би ме изкарало извън контрол. Едно нещо, което може да ме направи същински дявол и това беше миналото ми. Само ако някой го споменеше и губех всичко. Просто не издържах и бих скочила и пребила този, който го е споменал. Миналото ми никак не беше розово. Убиха семейството ми пред очите ми когато бях още на седем години. След това бях продавана в продължение на пет години като Бог знае какво още не. Бях само една кукла за игра на ужасните хора и някак си успях да се измъкна. Успях и постигнах спокойствие, като не си спомнях нищо от миналото.
И ето, че Балтазар отново ме върна в тези ужасни дни. Постигна само с едно изречение да ме върне на това място, от което се опитвам да избягам с години. Бях готова да му се нахвърля, но се спрях. Нямаше да позволя на Балтазар да ме вбеси просто така. Нямаше да стане.
Сведох поглед към пода и стиснах силно устни. След малко повдигнах погледа си, а на лицето ми не беше изписано нищо. Доближих се до Балтазар и го погледнах в очите.
- Нямаш право. - казах само. - Нямаш абсолютно никакво право да споменаваш името му или изобщо нещо от миналото ми. Просто нямаш.
Присвих леко очи.
- Всичко друго може да правиш или говориш, но не и да споменаваш това име или нещо от миналото ми. Защото не знаеш нищо!
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Съб Сеп 24, 2011 8:14 am

Нямал съм право? Да, така е. Нямах абсолютно никакво право да й причинявам това, което й причиняваше напомнянето на неща от миналото. Но да не знам нищо... Хм, тук вече не бях съгласен.

Приятелите са опасно нещо. Доверяваш им се и с това направо им слагаш в ръката пистолета и куршума, с който да те гръмнат в тила. И най-лошото е, че не знаеш дали ще го направят, кога и как, не знаеш какво може да стане, че накрая да се окажеш с куршум в главата... Все пак изкушенията са много и нищо никога не е сигурно. Затова и аз избрах да нямам приятели в смисъла, в който го разбира всеки нормален средностатистически човек... Моите най-добри такива бяха моите врагове. Те ме правеха това, което съм. Те ме направиха този, който съм и аз съм им повече от благодарен. Ако не бяха те, сега още щях да съм в си в Рая и да подскачам по облаците, изпълнявайки заповедите на тоя и оня... Свободната воля си струваше цената, която трябваше да платя, а тя беше преследване во век и веков от страна на Рая, Ада и разни други по-дребни сили. Тази игра на гоненица щеше да продължи до края на безкрайността, а това беше наистина много време.

Но аз нямах нищо против.

- Скъпа - казах отривисто, доближавайки се с няколко сантиметра. - Знам много повече, отколкото си мислиш. И, да. Нямам право да си играя с тази информация. - приближих лицето си до нейното и я погледнах право в очите. - Но когато човек няма нещо, той си го взима. Независимо как.
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Съб Сеп 24, 2011 9:38 am

Само още една думичка. Една единствена думичка и щях да му се нахвърля и пребия. Това си беше малко невъзможно, като се има на предвид, че той е ангел, а аз съм човек и Балтазар можеше само с един замах да ме убие. Но това нямаше да ме спре да опитам. Пък току виж нещата се обърнат в моя полза. Само ако кажеше още една думичка, че знаел миналото ми или мен или нещо свързано с мен и щях да го удуша с голите си ръце, казвам ви честно. Този път и сърцето и душата ми са на моя страна, затова че ако не беше ангел можеше и да се намери мъртъв. Станеше ли въпрос за миналото ми сърцето ми и душата ми бяха на същата страна като мен, а тя беше убивай без да мислиш втори път. И сега можеше и да направя това, нищо че това същество беше проклет ангел.
Отдръпнах се назад и се засмях.
- Знаел повече от колкото си мисля. - казах го на себе си, но така че и той да ме чуе. - Наистина старостта ти пречи да мислиш. Нямаш и най - малката представа за мен и миналото ми.
Нямаше си и никаква представа за миналото ми и за това коя бях тогава. Просто говореше, за да ме дразни и ядосва повече и повече. Явно искаше и неговото око да бъде посинено като това на водача на рокерите преди малко. Като заговорихме за рокери чух гърменето на мотор. Познато гърмене на мотор. При това много познато. Надникнах през прозореца навън и видях простака, който бях ударила. Питайте който искате свидетел, че той си го изпроси. Аз без причина не удрях хората. Ако щеше да ми говори така щеше да си понесе последиците. След него се мъкнеше цялата му сган от идиоти, които го следваха все едно той е нещо повече от тях. Подсмихнах се и се отдръпнах от прозореца, а те май отпрашиха по друга улица.


Последната промяна е направена от Fate Black на Съб Сеп 24, 2011 9:49 am; мнението е било променяно общо 1 път
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Съб Сеп 24, 2011 9:48 am

- Да - потвърдих тихите й думи.

Дали трябваше да й кажа това, което знаех, че тя не знае? Или може би щеше да е много по-добре, ако си държех езика зад зъбите?... Майната му на "по-добре", кога изобщо съм правел нещо, защото е "по-добре"? Отговорът беше прост и лесно запомнящ се - никога. Точно никога. Усещах яростта на Фейт, но не направих нищо нито за да успокоя, нито за да я ядосам. Просто... мълчах, оставяйки я сама да прецени как трябва да реагира и дали изобщо се налагаше да реагира така, както предначертаваше ядът, струящ от тялото й. Като ангел, аз бях по-чувствителен от обикновените хора и интуицията ми беше силно обострена, което ми помагаше в много и най-различни ситуации.

Като тази, например.

- Знам... някои неща - добавих, натъртвайки многозначително на последния израз.
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Съб Сеп 24, 2011 10:50 am

Обърнах се към него, а той нахално каза да. Бил знаел някои неща.
И продължаваше. Продължаваше да говори, че знае. Ще му кажа аз какво знае и какво не. Най - вероятно усещаше, че почвам да се ядосвам повече и повече, но не спираше да си повтаря, че знаел. И какво знаеше? Та аз бях нищо тогава. Никой не знаеше за мен, защото ако някой знаеше щеше да се опита или да ме спаси от този Ад. Не, всъщност всеки, който знаеше за мен се опитваше да се добере до мен по - бързо от другите ми ''клиенти''. Даваха възможно най - много пари, за да дойде редът им по - бързо. А Владимир това и чакаше. Нали му бях златното момиче, защото съм му докарвала най - много доходи и съм била в очите на всички, за разлика от останалите момичета. На които така им беше най - добре. Нали тях ги взимаха няколко пъти на месец, а не като мен всяка вечер или дори и през деня. И какво? Ако аз сама не се бях измъкнала от там то кой щеше да ме измъкне? Всеки чул за ''златното момиче'' веднага се нареждаше на опашката. Единственият начин Балтазар да знае неща за мен беше ако беше чувал клюките и слуховете за мен, които никога не са били истина. Което значи, че Балтазар не знаеше нищо, но продължаваше да ме дразни и да казва, че знае. Много добре трябваше да знае, че ядосам ли се наоколо не остава нищо здраво. Но нали беше ангел, мислеше си, че може да прави и говори каквото си иска. Бях се вгледала навън през прозореца, спомняйки си за някой от милионите случки. Ето за това не исках никой да споменава миналото ми.
- Някои неща ли? - попитах изведнъж.
Обърнах се към неговата страна и тръгнах към него.
- Бил си знаел някои неща.. И какви са те? - попитах го.
Каквото и да правех вече си спомних всичко от миналото ми. Всеки един ужас го преживявах отново и отново и отново в съзнанието ми и не можех да го спра. Ето за това не позволявах на никой да говори за миналото ми, но с Балтазар не можеш да излезеш на глага. Би направил всичко за своето благо и моето падение и болка. Дано сега бе доволен. Спомням си всяка кошмарна нощ, което бе всяка нощ, отново и отново докато говорим. Когато стигнах до него скръстих ръце и се вгледах в него присвивайки очи. Нека чуем какво толкова знае за мен. Така или иначе сега си умирах вътрешно при всичките спомени.
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Съб Сеп 24, 2011 11:07 am

Копирах стойката й и също скръстих ръце на гърдите. Бях по-висок от нея близо с една глава и я гледах малко отвисочко, но нямаше значение. Щом искаше да знае какво аз знаех, че тя не знае, нямаше проблем. Щях да й кажа. И без това нямаше да ми коства много.

- Когато можеш да живееш вечно - започнах -, ти се иска да опиташ от всичко. И аз опитвах от всичко, и все още опитвам. Бил съм толкова много неща, че вече не мога да си ги спомня всичките. Знам какво е да се биеш на бойното поле, знам какво е да бъдеш дискриминиран като по-низш и да се отнасят с теб като с боклук... Също знам какво е и обратното - ти да се отнасяш към другите като с боклуци. И трябва да ти кажа, че когато убиха родителите ти, аз бях наемен убиец. - направих кратка пауза, след това продължих: - Бях назначен да участвам в убийството на семейство Удинов, но в последния момент се отказах, просто изчезнах, и на моето място сложиха друг човек. Този, на който дължиш живота си. - погледнах я право в очите, сякаш искам да погледна в душата й. - Може да съм много неща, но не съм убиец. И не се учудвай, че знам през какво си преминала... Човекът, който те пощади, беше мой познат... в лошия смисъл на думата. По-късно разбрах от него, че малката Александра не е мъртва и ми беше много.... - млъкнах, за да намеря думата. - ... любопитно. Затова изкопчих от него информация за теб и известно време те следях, докато не вдигна онзи бунт.... От тогава ти изгубих следите. Капиш?
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Съб Сеп 24, 2011 5:05 pm

''че когато убиха родителите ти, аз бях наемен убиец''. Това изречение започна да се повтаря в съзнанието ми отново и отново и отново. Спомените от миналото ми бяха на заден план. Сега това изречение не спираше да се повтаря в главата ми и само ако се окажеше, че той е бил един от тях щях да го убия. Точно тук, на това място щеше да издъхне за последно. Само ако се окажеше, че той е един от тях. Молех се да не беше, защото не знаех и аз точно как щях да го убия. Но това няма да ме спре да го удуша или да забуча някоя дъска от тези до нас точно на сърцето му. Или да размажа физиономията му с тухлите, които се намираха точно от дясната ни страна на стената. Но продължаваше да си отваря устата, което значеше, че има още от историята, затова реших да я доизслушам.
Следващото нещо, което отекна в съзнанието ми беше ''убийството на семейство Удинов''. Убийството на мать и на папа. На майка ми и баща ми. Да единственото семейство, което съм имала, и което загубих. Сдържах се да не заплача. Сдържах се да не покажа, че всичко в мен вече се срина. Че нищо не остана там вътре. Абсолютно нищо. Само гледах Балтазар и слушах всичко, което казва.
Когато човек си мисли, че не може да стане по - зле от колкото вече е винаги се намира някой, който да го разубеди и да покаже, че може да е десеторно по - лошо. Аз бях този човек, който си мислеше, че няма накъде по - лошо да стане всичко, а Балтазар беше онзи индивид, който ми показа, че може да е не десеторно повече, ами двадесеторно повече. В момента вече не знаех какво да чувствам, какво да си мисля.. Не знаех нищо вече. А вътрешно бях съсипана. Нямаше и една част от мен, която да се държи. Всичко беше сринато след атомната бомба, която Балтазар ми пусна. Не стига, че ме накара да си спомня ужасяващото ми минало, ами и загубата на семейството ми, смъртта им, която сега се въртеше на лентата от спомени многократно. Убийството на майка ми и баща ми и малката Александра, която беше толкова беззащитна и толкова невинна, превърната в нечия.. грешка. Малката Александра, която беше превърната във всечия курва. Всичко това беше на развалената лента от спомени, която не спираше да се повтаря и повтаря в съзнанието ми.
А аз стоях като препарирана. Не мигах, не дишах, не помръдвах и с един милиметър от сегашното ми положение. Погледът ми все още бе насочен към този на Балтазар. Аз гледах не спиращата се лента от миналото ми. Сякаш преживявах кошмарите многократно.
По едно време се съвзех. Помръднах малко и премигнах няколко пъти последователно. Взех дълбоко въздух и отстъпих назад.
- Дано си доволен, Балтазар. Успя да ме разрушиш. Да ми припомниш всичко ужасяващо от живота ми само с няколко думи, а аз с години се опитвах да го забравя. - казах аз.
Не чувствах нищо вече. Всичко ми беше все едно. Направих още една крачка назад, гледайки към него.
- Поздравления. Успя да унищожиш и единствения човек, който мислеше, че можеш да се промениш поне малко и имаше вяра в теб, че ще станеш по - добро и не толкова егоистично същество. - добавих. - И да ти кажа още нещо - това, което твоят ''приятел'' ти е казал е нищо в сравнение с това, което съм преживяла до сега. Затова не смей да казваш, че знаеш мен или нещо за мен. Не знаеш нищо. Само си чувал. Едва ли и някога ще узнаеш какво ми беше и все още ми е на мен.
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Съб Сеп 24, 2011 6:31 pm

Понякога беше прекрасно да си емоционален далтонист. Да не ти пука кой какво ще ти каже за еди какво си, да е почти невъзможно да те обиди човек или да те ядоса, главно защото не те интересува и прекрасно осъзнаваш колко безмислено би било да си губиш времето с такива глупости. Просто си казваш истината - "Не ми пука" и продължаваш напред, сякаш нищо не е било. Сякаш целия свят е просто едно място, в което ти се струва, че живееш на пълни обороти, но голата истина е, че ти просто съществуваш. Водиш едно забързано, изпълнено с разнообразие ежедневие, но лишено от цветове, лишето от емоции...

Това правех аз през 99.9% от времето си.

А останалият 0.1%, който бях погребал под егоизма и непукизма към другите, сега се възроди и надигна с пълна мощност, само благодарение на едно изречение, отронило се от устните на едно момиче. Едно обикновено момиче с необикновена съдба. "...Единственият човек, който имаше вяра в теб...". Всичко в мен се преобърна и това сигурно се е изписало на лицето ми, защото усетих промяната в изражението ми.

Нима се лъжех? О, Господи, как ми се искаше да съм се излъгал!...

Бързо се окопитих и на лицето ми се изписа твърдост, под която се опитвах да ския адът, в който бе изпаднала душата ми. Тогава осъзнах, че целият този егоизъм и целият този непукизъм са били просто една глупава, несъзнателна маска, защитна черупка, под която да се крия, когато нямах нищо друго... И аз нямах нищо друго, освен себе си и тези, които искат да ме унищожат.

- Съжалявам - казах припряно, бързо, някак си гордо. Надявах се Фейт да осъзнае колко ми бе трудно да изрека така дума, без да излъжа, да си даде сметка колко рядко тази дума бе излизала от устата ми. - Права си. Не знам нищо. Не исках да те накарам да страдаш. Предполагам, че ангелчето в мен е малко... ръждясало.

И погледнах към земята, нервно дъвчейки езика си и побутвайки с крак част от мазилка, паднала от тавана, но следейки Фейт с периферното си зрение.
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Нед Сеп 25, 2011 6:45 pm

Едва ли някой можеше да си представи какво ми беше на мен. На никой не се е случвало да убият родителите му пред собствените му очи и целият му свят да се срине. И вместо да се опитва да го подобри или поне да може да се оплаче на някой, да има някой до себе си, да бъде превърнат в момиче за всичко, което работи и ден и нощ. При това за цели пет години. Всяка вечер почти едно и също, но с различни хора. Не, едва ли имаше някой с моето проклето минало. Но успях да се измъкна някак си. Не знам дали беше късмет или нещо друго, но се измъкнах. Успях да го направя. да се махна от онзи Ад. И се опитах да не мисля за миналото си, защото всеки път си спомнях какво неща съм правила, за кой съм ги правила, кой какво е правил на мен и в какво се бях превърнала. А това спомнех ли си го, спомнех ли и и че нямам семейство, нямам абсолютно никой на този свят освен ужасното ми минало и предполагам бъдеще изпълнено със самота.. просто не знаех за какво живея на този свят. Опитвах се винаги да бъда позитивна и винаги да мисля от добрата страна на нещата, но спомнех ли си миналото си болката се връщаше и вътрешно умирах. Силна болка достигаше до мен и имах чувството, че всеки момент ще падна мъртва на пода. Но това никога не ставаше, ами болката продължаваше да става по - силна и по - силна. И сега беше така. Сега вътрешно умирах от болка. Сякаш някой ме беше подпалил и в момента се пържех в най - ужасното измерение на Ада, а в същото време някой не спираше да ме намушква с нагорещен нож отново и отново и отново. И за фон на всичко това виждах ужасните неща, които са се случили с мен в съзнанието ми. Бяха толкова много и толкова ужасни, че се чудех как може още да живея. Как може още да живея със себе си или изобщо на тази планета, в това измерение. Как?
''Александра, что вы делаете? Не помниш ли какво ми обеща? Обеща ми, че никой повече няма да ни нарани. Че никой няма да успее да върне миналото ни отново.. Обеща, ми! Вы обещали мне..'' - този глас.. Това бях аз. Това беше малката Александра. След като се измъкнах от онзи Ад си обещах, че нямаше да позволя на никой отново да ме притежава или да ме нарани. Обещах си, че нямаше да позволя на миналото ми да ме съсипе, а сега какво правех? Сега правих точно това.
- Съжалявам. - чух гласа на Балтазар.
Стъкления ми поглед се обърна към него. Аз се обърнах към него и го погледнах. Съжаляваше? Той съжалявал? Това не можех да го побера в съзнанието си. това беше все едно да убиеш някой, да се надвесиш над мъртвото му тяло и да да кажеш, че съжаляваш. И каква беше ползата? Нали вече си го убил.
- Все тая.. - казах аз поклатих глава.
Никога нямаше да му го простя, каквото щеше да прави или говори. Знаеше идеално какво чувствам за миналото си и въпреки това твърдеше, че знаеше нещо за мен или миналото ми. Знаеше това, което са му казвали, а това далеч не бе истината.
- Между другото е много мило от твоя страна да ми кажеш, че си знаел за мен, следял си ме и нито веднъж не си се опитал да ме измъкнеш от там. - казах без никакво изражение на лицето си. - Много мило. Толкова, че реших да те номинирам за наградата ''Безчувствен ангел на вечността'' - казах остро и се обърнах към вратата.
Докато вървях натам се наведох, взех чантата си от земята и бутнах силно вратата. В момента бях ядосана на Балтазар, съкрушена след поредните спомени от миналото ми и можеше да се каже, че се мразих за това, което бях вършела колкото и да не беше цялата вина моя.
Но щом отворих вратата видях познат.. познати личност.
- Това ли е златното ми момиче? - каза мъжки глас, познат до болка.
Не можех да повярвам, че това беше той. Как, за Бога, ме беше намерил? Не познавах никой от тук, никога не съм идвала тук, не съм имала клиенти от тук.. Направих всичко възможно Александра a.k.a. Златното момиче да изчезне и ето, че той отново ме намери. Не, не можеше да е истина. Това беше просто един ужасен кошмар, от който трябваше да се събудя възможно най - скоро. Не ми се връщаше в Ада. Не можеше да се върна там. Това беше ужасен кошмар.
- Да. - показа се онази гадина, която бях ударила по - рано.
Сега се сетих. Това влечуго беше приятел на Владимир. Затова успя да се добере до мен преди магната. Трябваше да се сетя по - рано откъде ми изглеждаше толкова познат и определено не трябваше да ходя при него и да го удрям.
- Променила си се, Александра. Преди беше по - малка на ръст, но си си все така с красиво лице. - каза Владимир с лек акцент.
Аз стоях като препарирана и не помръдвам. Хайде крака, не ме изоставайте точно сега. Не искате кака ви Фейт отново да се озове в Ада, нали така? Не, никой не го искаше. Премигнах няколко поти и си поех въздух. Обърнах се моментално към сградата, в която бях преди. Сърцето ми биеше силно и усещах как всеки момент щеше да изхвърчи от мястото си. Това беше кошмар. Кошмар, превърнал се в реалност.
След няколко секунди се чу смеха на Владимир и вратата зад мен хвръкна нанякъде из пустата улица. Да, бях забравила да спомена, че той беше демон. Древен, силен, всяващ страх у всекиго демон. Не помислих втори път и се затичах към горния етаж.
- Тръгвай, Балтазар. - казах му и го помъкнах със себе си нагоре.
Колкото и да ми се искаше да умре не можех да го оставя там. Рокерите бяха вампири, при това силни. Хората на Владимир бяха много по - силни и естествено по - стари, а да не говорим за Владимир. Да си признаем едва ли Балтазар щеше да се справи с всички наведнъж. А ако някой убиваше проклетия безчувствен ангел, това щях да съм аз след като науча как, естествено.
- Не бягай, Александра Удинов. Няма да ми избягаш пак. - чух гласа, докато се качвах нагоре по стълбите.
Отново изтръпнах цялата, но това само ме мотивира да се кача на втория етаж по - бързо.
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Чет Сеп 29, 2011 11:44 am

Тръгнах след Фейт, почти незаинтересовам от това, което става. Може да се каже, че изпитвах някаква разновидност на апатия към ставащото, защото вниманието ми беше фокусирано върху това, което бе казало деветнайсет годишното момиче. Върху това, че беше права... за някои неща. И аз се бях признал за крив - нещо, което не бих го направил посмъртно. По-скоро бих умрял, отколкото да кажа, че съжалявам и съм сгрешил, но явно всяко златно правило има своите изключения.

Супер-демона Владимир беше много неприятно същество. Определено не фигурираше в списъка ми с топ десет личности, които искам да срещна през нощта в тъмна уличка. Доколкото знаех, никой, който му се е опънал, не е доживял, за да каже какво се е случило.... И може би в това се дължеше този масов страх от него - неизвестността спускаше воал от мистерия около Владимир, но на мен ми бяха ясни типове като него. Ще ми се да бях достатъчно силен, че да мога да просто да замахна с ръка, главата му да падне и той да не си я сложи безпроблемно обратно. Ужас и безумие. Особено безумие.

- Ето защо не успях да те измъкна - казах на Фейт, като стоварих крака върху вратата на едно килерче на горния етаж и бутнах момичето да влезе вътре. - Мислиш ли, че не опитах? Просто...

Тогава чух тропане по стълбите. О, Господи, убий ме! Убий ме сега! Извърнах се към Фейт, оглеждайки всъщност широчината и височината на помещението и пресмятайки по-бързо и от калкулатор шансовете ми да се набутам там в проценти.... И се оказа, че ниската стойност на цифрите далеч не ми хареса. Усетих как на лицето ми се изписа гримаса, изразяваща досада и аз изпуфтях.

- Просто стой тук и дори не се опитвай да дишаш - казах на Фейт. Можеше да ми е доста антипатично същество, но както казах, можех да бъда всичко друго, но не и убиец. Смигнах й заговорнически. - Съдбата обича смелите.

И затръшнах вратата, отдалечавайки се от нея. Знаех, че този път болничния ми бе в кърпа вързан, но аз бях гадно копеле и умирах само в краен случай... като този. За щастие, малко след като затворих вратата, в другия край на коридора жъфнаха Владимир и антуража му.

- О, Владимир! - плеснах с ръце, сякаш току що съм узнал за неговото присъствие, и се приближих с няколко крачки. - Нали знаеш колко те уважавам?...
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Fate Black Чет Сеп 29, 2011 7:53 pm

Как само ми се искаше това да е един от ужасните ми кошмари, които сънувах през повечето нощи откакто съм избягала от Владимир, че дори и когато бях все още негово притежание. Как само ми се искаше след всичко лошо, което щеше да си случи, да се събудя с викове, но да осъзная, че е само лош сън и нищо от това не е истина. Като за пръв път щях да се радвам, че се събуждам с писъци, само и само всичко това да си остане ужасен кошмар. Много ми се искаше, но знаех, че е реалност. Ужасна и лоша реалност, която щеше да става все по - лоша и ужасяваща. Вече не знаех какво да правя, защото всичко, което съм опитала явно не е било достатъчно и сега Владимир беше на няколко метра от мен и беше категоричен във връщането ми в онова място. Аз знаех само едно нещо и то беше, че всичко свърши. Позитивността ми отиде на кино щом видях Владимир и хората му. Но нямаше да се предам. Не бях такава. Щях да се опитам да се измъкна от тук, дори и да знам, че няма да се получи. Затова и се запътих към горния етаж. Трябваше ми прозорец, от който да изляза в съседната сграда и после изчезвах. Щях да отида някъде накрай света и нямаше изобщо да излизам от дупката, в която се намеря. Ако трябва и от глад щях да умра, но само да не се върна при Владимир.
- Съдбата обича смелите.
Какво?
- Чакай, какво? - тръгнах напред, но Балтазар затръшна вратата пред лицето ми.
Дори и не усетих кога Балтазар ме бутна в килера. Какво си мислеше, че прави? Трябваше веднага да изляза от това малко помещение и да счупя първия прозорец, който намеря и да изчезвам от тук. Но тогава чух стъпки по стълбите. И след няма и минута Балтазар произнесе името ''Владимир''. Само при тази дума цялата изтръпнах и ужаса отново се върна с мен. Не можех да помръдна от сегашното си положение. ръцете си бях поставила на вратата и се бях доближила близко до нея.
- Къде е Александра? - чух острия и дебел глас на Владимир с руски акцент.
Тогава се отдръпнах рязко от вратата. Случваше се. Най - ужасния ми кошмар се случваше. Ставаше малко по - малко реалност. Владимир ме намери и сега само едно можеше да се случи и то не беше никак добро. Едва ли някой би поискал да е на моето място или на това на Балтазар, който кой ли знаеше какво правеше.
- Отговаряй! - чух отново гласа на Владимир още по - силно.
След това се чу някой да удря стена. Доближих се съвсем леко до вратата, на която имаше малка цепка, от която можех да видя нещо. Владимир беше опрял Балтазар на стената отсреща, пристискайки го за врата, душейки го. Нямаше да го пусне докато не каже къде съм.
Не ми се искаше да ходя там. Не исках и за нищо на света на бих се върнала там. Но не можех и да оставя Владимир да убие Балтазар заради мен. Знаех, че нито Балтазар ме харесваше, нито аз харесвах него. Но и двамата не бяхме убийци.
- Последен път ще попитам. - каза Владимир и стисна още по - силно Балтазар, а Балтазар и дума не обелваше или поне не и аз мен.
След това Владимир го запрати към стената до килери и загубих видимост. Но след малко, когато го избута на земята, отново беше пред погледа ми.
- Александра.. - чух подканващия глас на Владимир. - Излез, излез където и да си. Или той умира..
Боже, убий ме. Сега! Моля те, направи така, че някой да ме застреля в следващите няколко секунди. Или просто ме вземи при теб, или където и да е, но само не оставяй в онзи Ад. Но аз трябваше да го направя. Така или иначе Владимир щеше да ме намери рано или късно. Нямаше как да се измъкна от килера, защото нямаше никакви прозорци, а той нямаше да се откаже в никакъв слушай. Трябваше да го направя, нямах друг избор.
Огледах се, не че можех да видя нещо в тъмнината, но все пак нямаше просто ей така да изляза. Не бях с голямо телосложение, което значеше, че трябваше да мога да се сместя до вратата на ъгъла. Погледнах към вратата и тропнах силно по стената до мен. Всичко утихна и след малко вратата плахо се отвори. Да, никога не съм била една от смирение и Владимир знаеше това.
- Хайде, златното ми момиче. Излез. - гласът му се чу малко глухо, което щеше да значи, че беше изпратил някой от хората му.
Изпуснах съвсем тихо въздух. Това щеше да е малко по - лесно. Владимир не искаше златното му момиче да пострада, затова беше казал на хората си да не ме убиват или нараняват. Погледът ми се обърна към вратата и малката светлина, която влизаше от нея. След малко плахо се показа и един от хората му. Пъргаво извих ръката му. Обърнах го към вратата и ударих главата му на ъгъла. Но той беше вампир и предполагам не го е заболяло толкова, защото веднага се обърна към мен, хвана ме и ме удари в съседната врата. Хвана ме за врата и започна да ме бута към Владимир. Само дето не знаеше, че в себе си държах дървено подобие на кол, който намерих в килера някъде из земята. Подсмихнах се, извадих кола от джобовете на панталона ми и го забучих в стомаха му. Нямаше да го убие, но поне се измъкнах донякъде. Когато той падна на земята, друг беше готов да ме удари. Наведох се надолу и когато ръката му мина над мен я взех, ударих я в коляното си силно. След това извих китката му и тръгнах към него, извивайки ръката му. Но той с вампирска скорост се освободи, мина зад мен, извивайки моята ръка назад и тръгна към Владимир, бутайки ме. Добре, че и преди ми се е случвало и знаех как да се измъкна. Ритнах го назад в слабините и той ме пусна, свивайки се на земята. Вампири, не вампири.. всички ги боли на онова място. Вдигнах погледа си и го видях.
- Търсил си ме. - казах.
Не знаех какво още правя тук и защо не бягам. Очевидно нещо не ми беше наред, за да седя още тук, когато всеки момент щях да се върна в ''славното'' ми минало. Но не можех да оставя Владимир да убие Балтазар, колкото и да ми хареса Балтазар най - накрая да изчезне от лицето на земята. Колкото и да исках - не можех.
Fate Black
Fate Black

Брой мнения : 18

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Balthazar Пет Сеп 30, 2011 7:27 pm

Това беше гадно. Даже повече от гадно. Беше ми бедна фантазията (а аз имах богато въображение) как щяхме да излезем живи или поне цели от ситуацията, от къщата, от целия ден. Господи (знам, че не ме обичаш, но се обръщам към теб по стар навик... а сега и по нужда), понякога наистина трябва да мисля малко по-обективно, отколкото би мигло да мисли хапче разтворим аспирин. Трябваше да тикна в ръцете на Фейт един парашут и да я изблъскам през някой прозорец... А не да я предлагам на тепсия на супер-демона Владимир...

И като стана дума за предлагане на тепсия...

... се оказа, че наистина мога да мисля по-обективно от хапче разтворим аспирин.

Увих пръсти около ръцете на Владимир и го принудих да отпусне хватката си и да ми позволи отново да се възползвам от дарът на майката природа, наречен "координирани осъзнати движения" (не, той не е наречен така... аз го наричам така). Щом стъпих здраво на земята и дъските изскърцаха жално под подметките на обувките ми, аз изтупах дрехите си от прахоляка, полепнал по тях след грубата размяна на любезности, която костваше на старата къща още една пукнатина в стената (тази обаче можеше да е фатална... което ме навеждаше на особено полезни мисли и идеи), и се обърнах към демона, който пък бе приковал вниманието си към "Златното момиче" с главно "З".

- Това беше излишно - отбелязах и направих незаинтересован жест с ръка към Фейт. - Тя и без това щеше да излезе от дупката, в която се бе скрила и аз щях да изпълня предназначението си.

След последното ми изречение всички ме зяпнаха сякаш току що бях акустирал в тази къща право от Марс... или хайде да е Юпитер, че тогава щеше да е още по-шокиращо. Бях ли споменал колко добър лъжец мога да бъда, когато ситуацията стане напечена? Май не. Но в такива случаи засрамвах дори Робърт де Ниро и можех да обясня на някой, че слънцето е триъгълно по такъв начин, че да се хване. Определено заслужавах "Оскар" за изпълненията си в тези моменти, но понякога не получаваме това, което заслужаваме.

Но това бе друга тема.

Както и да е. Фейт едва ли имаше друг шанс (по дяволите, Балтазар!), освен този, от който се възползва... въпреки, че според мен не бе никак добра идея да се хвърли право в устата на лъва (напълно неподготвена, предполагам). Не можех да отрека, да, че и това имаше своите предимства, но минусите определено бяха повече като количество и като качество. И идея си нямах какво точно мислех да правя през следващите тридесет секунди, за да ни изкарам задниците от тук невредими, но трябваше да измисля нещо. И то бързо. Много бързо. Защото време имахме точно никакво, а Владимир едва ли щеше да даде шанс на Фейт просто да му се изплъзне. Той искаше нея, не мен. Така че аз можех и да направя така, че да мина метър, ако пожелая, но после съвестта ми щеше да е доста обременена - лукс, който не можех да си го позволя.

Затова и хлъзкавите ми номера (запазена марка!) нямаше да са ни от полза сега.

Но пък никога не бе късно да си креативен.

- Какво? - попитах и огледах всички, спирайки погледа си върху Владимир. - Няма ли да получа потупване по рамото?
Balthazar
Balthazar
That's why they call me BAD COMPANY ! ..

Брой мнения : 118

https://lost-paradise.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Old Brick House Empty Re: Old Brick House

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите